Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květen

24. 5. 2008

Třetího května jsme byli poprvé na našem velkém výletě, na pouti ve Křtinách. Celé jsme to projedli a prospali a pak jsme zase jeli fofrem domů.

 

Na kontrole po šestinedělí 6. 5. jsme dostali kapky do nosu i na kašel.

 

21. 5. jsme byli u paní doktorky v poradně, aby se podívala Zuzance na pupík. Řekla nám, že má slabou pupeční kýlu a že jí má mamka pupík zatlačit dovnitř a zalepit náplastí. A protože jsme dvojčata, tak mamka pro jistotu zalepila pupík i Ondrovi.

 

Mamka s taťkou se o nás moc dobře starají, proto víc a víc přibíráme. I tatinek se v noci vzbudí a jde nakrmit děti, aby maminka mohla trošku déle v kuse spát. A protože jsou na nás tak hodní, tak my jim to oplácím tím, že už i někdy spíme čtyři hodiny, někdy i čtyři a půl hodiny v kuse.

 

Po obědě po nás mamka chce, aby jsme spali v ložnici v postýlkách. Někdy se nám to daří, někdy ne. Ondru to moc nebaví. Ale když zabereme oba dva, tak má mamka aspoň chvilku klid a volno pro sebe. My by jsme nejradši spali v autosedačkách, to nás baví. Koše, co nám upletla babička s dědou z Mysločovic, nás už taky moc nebaví. Není z nich vidět ven a to je otrava, ještěže tam máme spoustu hraček.

 

Příští týden 31. 5. máme křtiny a potom nám mamka s taťkou udělají hrací koutek. Koupili nám hrací deku s hrazdičkou a ještě jednu, která má šustítka, hrkátka i zrcátko. To bude paráda.

 

Co už umíme? Ondra dělá krásné mosty a posunuje se dozadu. Už se taky umí sám vysléct z kalhot. Dnes se mu to podařilo několikrát a to dokonce i v kočárku, když jsme byli s tatinkem na fotbale. Zuzanka je moc šikovná holčička s nejmejší pusinkou na světě. Když se směje, tak ji má od ucha k uchu, ale když už nechce papat, tak ji stáhne tak na necelý centimetr. Oba dva už reagujeme na slova a krásně se smějeme, aby měli všichni ostatní radost.

 

Ke konci měsíce jsme se zase naučili něco nového. Zuzanka se před spaním odhrne zavinovačku i s peřinou až k pasu, aby jí náhodou nebylo horko. Jsem po tatínkovi a teplo se mi moc nelíbí. I když jsem venku na procházce a je horko, tak plaču, aby všichni věděli, že se mi to nelíbí. Ondra si pro změnu zase vyslíká kalhoty, co jsou jen do pasu. Náhodou! Jsem moc šikovný a už jsem to vypiloval. Dokonce jsem se zvládl vysléct, i když jsem byl v zavinovačce a v kočárku s tatinkem na fotbale. Taky už trénuju, jak bych to zvládl z dupaček. Už mi to taky trochu jde.

 

Naše míry a váhy (šest týdnů):

Ondrášek: 4000g  53 cm

Zuzanka:   3880g   50 cm

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář